חייגו עכשיו:

03-0000000

ייעוץ זוגי

יועץ זוגי

"בן זוג טוב לא מבטיח שלא יהיו בעיות, הוא מבטיח להתמודד איתן ביחד", זוגיות היא אחד התחומים החשובים ביותר בחייו של כל אדם והמשפיע ביותר על רמת האושר האישי של כולנו. עם זאת אנחנו מנסים להתנהל "בטבעיות", לעומת עבודה שלה אנחנו מפנים שנים של לימודים ולא מעט השקעה כספית , דווקא בזוגיות אנחנו חיים עם הידע שיש לנו ועם צורות ההתנהלות ש"פשוט קיבלנו". וכאן נכנס היועץ הזוגי. יועץ זוגי הוא אדם שלמד את התחום ויודע לעזור לבני הזוג להגיע לרמת הבנה עמוקה יותר, לפתור סכסוכים, לקבל כלים לניהול תקשורת וניהול החוויה הזוגית ולהיות מאושרים יותר, יחד.
יועץ זוגי עוזר לבני הזוג בין אם במצבי משבר ובין אם מתוך רצון ללמוד זוגיות טובה יותר ולשפר את חיי היום יום ביחד (ואת רמת האושר האישית של כל אחד ושל הזוג) לפתור בעיות אקוטיות, לצאת ממשברים, לרכוש כלים וידע, להתנהל אל עבר אושר רב יותר וליישם את הידע הרב שקיים היום בנוגע לעולם הזוגיות בחיי היום יום ובחיי הזוגיות שלהם.

תפקידו של יועץ זוגי, ולמי זה מיועד?

יועץ זוגי הינו איש מקצוע שמומחה לענייני זוגיות, ותקשורת זוגית ואשר תפקידיו הם לעזור וללוות את הזוג במהלך התמודדות עם קשיים ואתגרים שעולים, שינויים מהותיים בחיים וארועים מרכזיים שמשפיעים על הזוגיות, התמודדות עם משברים כמו בעיות אמון ותקשורת, גילוי פערים בגישות החיים, פגיעה באושר הזוגי ואף בגידות מחד ומאידך ללוות זוגות גם במצבים "רגילים" או אף טובים אל עבר זוגיות טובה יותר ורמת אושר אישי גבוהה יותר. אך למי מיועד הליך זה של יעוץ זוגי עם יועץ זוגי?

  • יועץ זוגי טוב רלוונטי בכל שלב משלבי הזוגיות, בין אם בתחילת הקשר הזוגי לזוגות שרוצים ללמוד את התחום ולהבין טוב יותר את הזוגיות שלהם ואת העוגנים והאתגרים שלה.
  • כאשר זוג נמצא במשבר זוגיות, לדוגמה לאחר בגידה יעניק היועץ הזוגי לבני הזוג כלים להתמודדות עם משבר אמון זה שנוצר בין בני הזוג תוך כדי מתן כלים מעשיים שיעזור לבני הזוג לעבור את המשוכה הזו, להתגבר על המשבר ולהמנע מפרוק הקשר או מבחירה בחיי זוגיות שאינם ממלאים או אפילו מאתגרים את חיי היום יום.
  • כל מקרה בו מזהים בני הזוג כי נוצרה בעיה שעלולה להתפתח לתהום פעורה ולמשבר בחיי הזוגיות, מעניק היועץ הזוגי לבני הזוג את האפשרות להבין ולשוחח ולפתור את הסוגיות המועלות עד לפתירתן. נמצא הליך זה מוצלח ביותר.

סיכום דבר

ישנם זוגות המבקשים להגיע אל יועץ זוגי בכדי להיעזר בו לפתור דרכו את הקונפליקטים הקיימים בין בני הזוג. בתהליך זה של יעוץ זוגי, מעניק היועץ לבני הזוג כלים פרקטיים, שיוכלו לשמש את בני הזוג בהענקת פתרונות יעילים עבור הקונפליקטים הקיימים בחייהם כרגע, זאת תוך כדי הגעה אל הסכמים בין בני הזוג. בדומה לתהליך הגישור, מפגשים עם יועץ זוגי מאפשרים תהליך שמאפשר זיהוי האתגרים והחוזקות ומתוכן להגיע לפתרונות מתוך ראיה מחודשת ומקרבת של הזוגיות. בנוסף ישנם זוגות אשר בוחרים להגיע ליעוץ זוגי שלא מתוך משבר אלא בכדי לשפר ולהעצים את החוויה הזוגית שלהם ואת חיי הזוגיות.

יועץ זוגיות

יועץ זוגיות

הגעתם למשבר, או שמשהו לא עובד? אתם מרגישים שהזוגיות שלכם, התקשורת שלכם ואיכות החיים שלכם בזוגיות לא במקום שאתם רוצים או לא מתנהלים בדרך שאתם רוצים? זה טבעי ומובן לחלוטין. עולם הזוגיות הוא עולם מורכב, לקחת שני אנשים, שני עולמות שונים ולחבר בינהם זה מאתגר מאוד ועם זאת – כולנו גדלים עם ההבנה שזה אמור פשוט לעבוד (!) וזה לא באמת פשוט.
יש המון מה ללמוד על זוגיות, המון דברים שניתן לברר בינכם והמון דרכים לעזור לכם לדבר ולנהל תקשורת טובה יותר על הזוגיות שלכם.
כגרוש בעצמי ובזוגיות פרק ב' מיוחדת וטובה, לאחר שפגשתי לא מעט מקרים כעורך דין ומגשר לענייני משפחה, מקרים שבחלקם הגיעו כמשבר ויצאו עם פתרון וחשיבה על דרך חדשה יחדיו ולאחר שלמדתי על בשרי את האתגרים של עולם הזוגיות, מתוך ההבנה שבסופו של דבר מערכות היחסים שלנו הם הגורם המשמעותי והמשפיע ביותר על האושר שלנו אני מזמין אתכם לדבר איתי. בין אם אתם מרגישים שאיכות החיים שלכם היא לא כמו שדמיינתם, בין אם יש לכם תקלים קטנים או אי הסכמות שאתם לא מצליחים לצאת מהם, בין אם אתם מרגישם שאתם מתרחקים וגם אם אתם נמצאים בשלב בו אתם מתלבטים כרגע בין אפשרות להתגרש לבין אפשרות להעניק צ'אנס נוסף לחיי הזוגיות שלכם, דברו איתי.

כיצד לבחור יועץ זוגיות?

בכדי לבחור יועץ זוגיות טוב שיעזור לכם באמת ובתמים להגיע שוב אל המנוחה ואל הנחלה בתוך חיי הנישואין שלכם ולחזור למקום בו הזוגיות שלהם הופכת לטובה מיטיבה ומעצימה, יש כמה דברים שחשוב לדעת. אז איך לבחור יועץ זוגיות מומלץ שיעזור לכם במשימה החשובה הזו? המשיכו לקרוא את המאמר.

תכונותיו של יועץ זוגיות מומלץ

בכדי להגיע אל יועץ זוגיות מומלץ ישנם כמה דרכים וטיפים אשר אותם ניתן כעת ויכולים לעזור לכל זוג המבקש לשפר את חיי הזוגיות שלו:

  • דברו איתו! עוד לפני המפגש הראשוני וההתחייבות לתהליך – תרגישו את האדם איתו אתם נכנסים לתהליך וממנו אתם מבקשים את העזרה. הגישה שלו, היחס, אופן התקשורת. ה"אני מאמין" שלו והכיוון אליו הוא לוקח – יש המון גישות וחשוב שתהיה רמה בסיסת לפחות של התאמה. מובן שלא תמיד ניתן לדעת משיחה ראשונית, אבל חשוב לכל הפחות לקבל רושם ראשוני.
  • תהליך ייעוץ זוגי הוא לא תהליך זול או קצר (אם הבטיחו לכם קצר מראש, בלי שפגשו אתכם – זה קצת מחשיד בעיניי), מחויבות לתהליך היא חשובה וקריטית להצלחת התהליך, אין בעולם יועץ זוגית שיכול לשנות את הזוגיות שלכם בלי עבודה שלכם ובלי השקעה ושינוי מצדכם. חשוב שיועץ הזוגיות שלכם יהיה כנה איתכם לגבי אופי ההליך, עד כמה שניתן לדעת עוד לפני שהתחלנו.
  • זמינות וקשב. העולם הזוגי שלכם לא מתנהל רק בתוך הקליניקה בה אתם נפגשים עם יועץ הזוגיות, הוא מתנהל כל הזמן ודברים קורים כל הזמן. האם יש לכך מענה?

הזוגיות היא תחום מורכב

עולם הזוגיות הוא עולם מורכב ובתוכו אנחנו מתנהלים על בסיס התפיסה שאומרת ש"זה אמור פשוט לעבוד, לא?" אז זהו, שלא, לא ממש. יועץ זוגיות טוב ידע לעזור לכם לזהות את הפערים בינכם, בציפיות, בצרכים ובתקשורת ויעזור לכם לחזור לתחושות ולמקומות בעקבותם בחרתם האחד בשני. לזוגיות נפלאה ולאושר בבית, בהצלחה!

יועץ זוגיות מומלץ

יועץ זוגי מומלץ

זוגיות היא אחד התחומים החשובים בחיינו ועד כמה שזה נשמע אולי מפתיע, גם אחד המורכבים. כאשר אנחנו מחפשים יועץ זוגי, חשוב לפנות ליועץ זוגיות מומלץ ואיכותי. מערך הקשרים שנו ובעיקר הקשר הזוגי שלנו מהווה את אחד מהמוקדים החשובים ביותר (אם לא החשוב ביותר) לאושר האישי שלנו וכאשר אנחנו מחפשים עזרה, שיחה, וליווי בתחום זה חשוב מאוד שמי שאנחנו פונים אליו – יועץ הזוגיות – יהיה איש מקצוע שלמד את הנושא לעומק, שמכיר גם על בסיס ניסיונו האישי וגם על בסיס כלל תחומי עיסוקו את תחום הזוגיות מכל זווית אפשרי, הכרות כזו תסייע ליועץ הזוגיות ללוות אותנו בצורה בטוחה ונעימה, לאבחן את האתגרים בקשר ואת החוזקות של הקשר ולדעת איך למצוא את הדרך הטובה ביותר לעזור לבני הזוג, לכם, לדבר ולנהל נכון יותר את מערכת היחסים הזוגית.

יועץ זוגי מומלץ: הדרך להציל את חיי הנישואין

כיום, גירושין הינה "מכת מדינה" לאומית ובין לאומית ועד כמה שהדבר נהיה "נורמאלי" ישנן השלכות רבות על איכות החיים ועל אורח החיים של בני הזוג המתגרשים וזוגות רבים רוצים ומנסים לבדוק ולנסות לתקן את המרחק שנוצר ואת הבעיות שנוצרו במערכת היחסים הזוגית שלהם. יועץ זוגי מומלץ יכול לתת את הידע ואת הכלים הרלוונטיים ולהוות גורם מפשר ומגשר (בעיקר אם הוא מומחה בתחום הגישור).

תפקידו של יועץ זוגיות מומלץ הלכה למעשה

כעת לאחר שאנחנו יודעים כי הליך זה יחד עם יועץ זוגי מומלץ יכול לתרום באיחוי הקרעים והקונפליקטים שנוצרו בין בני זוג, תוך זמן יחסית קצר, בו עוזר היועץ הזוגי לבני הזוג להתמודד נכון עם כל אותם קונפליקטים, עדיין חשוב להבהיר מהו תפקידו של יועץ זוגיות מומלץ הלכה למעשה:

  • תפקידו הראשון של היועץ הוא להבין את הקונפליקטים והמשברים איתם מתמודדים בני הזוג, אך לא בדרך הנכונה, ולהעניק להם כלים מקצועיים שיוכלו לעזור לבני הזוג לפעול באופן הנכון בכדי לנסות ולשמר את הזוגיות שלהם.
  • בד בבד יועץ זוגי טוב ידע לסייע לבני הזוג לשם את הדגש על החלקים הטובים במערכת היחסים ביניהם ולבנות בסיס טוב ונעים להמשך תקשורת ופתרון בעיות מתוך חווית זוגיות טובה ככל הניתן.
  • התהליך אותו עוברים בני הזוג מגלה תוך כדי התהליך את שורש הבעיה דבר העוזר לבני הזוג לאחות את הקרעים ביניהם ביתר קלות, ביחד עם העצמת המרח החיובי בין בני הזוג.
  • תהליך העבודה הינו הדרגתי אם כי מהיר וממוקד, וזאת לאחר שהבינו בני הזוג מהו שורש הבעיה ממנה נובעים כל אותם סכסוכים וקונפליקטים זוגיים, מאפשר יועץ זוגי מומלץ לבני הזוג להעניק פתרונות מעשיים עבור כל אותם קונפליקטים שיעזרו להם להתמודד גם בעתיד במצבים דומים

אל תחכו, פנו כבר עכשיו

בכדי להגיע אל יועץ זוגי מומלץ שיעזור לבני זוג לשמר את חיי הנישואין שלהם, יש צורך להיעזר בשרותיו של יועץ זוגי בעל אינטואיציה מעמיקה וראייה רחבה של התחום ושל הזוג היושב מולו, ואשר יעניק את ההדרכה המקצועית הנכונה ביותר עבור קהל הלקוחות שלו. יועץ זוגי שהוא גם עורך דין שהינו לא רק מקצועי ומנוסה בכל תחום דיני משפחה אלא גם בעל הרגישות ורוחב הראייה שמתלווה לעיסוק בתחום מאתגר זה יוכל לתת לכם יתרון משמעותי בהבנת המערכת הזוגית ובפתרון המשברים והאתגרים בינכם.

יועץ זוגי
זקוקים לייעוץ משפטי?
השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

מאמרים נוספים

גישור ופתרון סכסוכים

לייעוץ ראשוני, פנו אל עו"ד ומגשר עידו טירם.
המשך קריאה

ליווי הליכי גירושין

לשאלות נוספות פנו אל עו"ד ומגשר עידו טירם.
המשך קריאה

ניהול משא ומתן

מוזמנים לפנות אל עו"ד ומגשר עידו טירם.
המשך קריאה

ייעוץ זוגי

יועץ זוגי "בן זוג טוב לא מבטיח שלא יהיו בעיות, הוא מבטיח להתמודד איתן ביחד",...
המשך קריאה

גישור משפחתי וגירושין

מגשר משפחתי הוא מגשר (ראו מאמר קצר על מיהו מגשר) שהתמחה ועוסק בתחום המשפחה. גישור...
המשך קריאה

מגשר מוסמך

מיהו מגשר מוסמך? ישנם לא מעט אנשים המבקשים לשמש כמגשרים בין אם אלו עורכי דין...
המשך קריאה

זקוקים לייעוץ משפטי?

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם