חייגו עכשיו:

03-0000000

מגשר גירושין

ראשית ולפני הכל חשוב להבין מי הוא מגשר ומה תפקידו של מגשר גירושין. מגשר הינו בעל מקצוע שתפקידו להוות גורם ניטראלי בין שני צדדים הנמצאים במחלוקת המסייע לשני הצדדים להגיע להסכמות ככל הניתן, לשמוע אחד את השני ולנהל תהליך מבוסס תקשורת שמטרתו פתרון הסכסוך בצורה הטובה ביותר. בהתאמה, מגשר גירושין הינו בעל מקצוע הבקיא בניהול סכסוכים בתחום הגירושין והזוגיות ותפקידו לסייע לבני זוג המבקשים להתגרש לנהל את הסכסוך שהביא לגירושין בכדי שיוכלו שני בני הזוג לצאת להמשך חייהם בצורה מיטיבה, לשמור על האינטרסים של הילדים במידה ויש ולאפשר לבני הזוג לפתור את הסכסוך ולהתגרש עם מינימום קרבות, הוצאות, בזבוז זמן ונזקים רגשיים ונפשיים שככל הנראה ישנם גם ככה.

אם לרדת לרגע לפרקטיקה, תפקידו של מגשר גירושין הוא להנחות את בני הזוג אל עבר הסכמות ויעדים שיועלו בסופו של תהליך לידי הסכם כתוב עליהם יחתמו בני הזוג. לצורך כך, ישנה חשיבות רבה להתייעץ עם מגשר שהינו עורך דין, שכן נוסח ההסכם משמעותי וחשוב ביותר ליכולת למנוע ולצמצם ככל הניתן מחלוקות עתידיות בין בני הזוג – הסכם בהיר, מקיף ומדויק ישרת את בני הזוג ואת בהירות אופן התנהלות חיי היום-יום של בני הזוג, בעיקר סביב הנושא החשוב של הילדים.

יתרונותיו של מגשר גירושין בעזרת הליך הגישור

הליך גישור לגירושין הינו הליך שבדרך כלל מקצר מאוד את פרק הזמן של הליך הגירושין, חוסך כסף רב ומאפשר לצדדים להתנהל דרך תקשורת ישירה ולא רק דרך עורכי דינם ומסייע למנוע ההתדרדרות התקשורת והתנהלות מלחמתית ואגרסיבית. חשוב להגיד שבכל שלב משלבי תהליך הגישור לגירושין יכול כל אחד מבני הזוג להתייעץ עם עורך דינו ככל שירצה ואף לסיים את הליך הגישור.

מגשרים לגירושין

כפי שהזכרנו קודם לכן תהליך הגישור הינו הליך בעל יתרונות רבים, אשר יכולים לסייע רבות לבני זוג לצלוח את דרכם בדרך נעימה יותר בעת בה הם עוברים תהליך לא פשוט של גירושין. אז מהם יתרונותיו של הליך הגישור?

  • כאשר זוג מעוניין להתגרש, הוא צריך לעבור בערכאות משפטיות בין אם דרך בתי הדין הרבניים ובין אם בבתי המשפט האזרחיים בכדי להביא את כלל התהליך לכדי סיום, אלא שאפשר להגיע לשלב בו מתמודדים עם מערכת המשפט, האזרחית או הרבנית, בשלב מאוחר מאוד, למשל – רק לטובת אישור הסכם הגירושין או לעריכת הגט עצמו. תהליך שמתנהל רובו ככולו בתוך מערכת המשפט הינו, בדרך כלל, תהליך יקר מאוד, ארוך ומלחמתי, לעומתו תהליך המתבצע באמצעות גישור המתבצע על ידי מספר פגישות מצומצם יחסית המאפשרות להגיע לידי הסכמות ולהחלטות, ובכך לחסוך זמן יקר וכסף רב.
  • יתרון חשוב נוסף המצוי בתהליך זה של גישור בעזרת מגשר גירושין, הינו שימור, ככל הניתן, של היכולת של בני הזוג המתגרשים להמשיך ולדבר ולנהל תקשורת סביב ילדיהם, במידה ויש, בשביל לשמור על ניהול אורח חיים תקין ויציאה טובה לדרך החדשה לאחר הגירושין כמו גם לשמור על נפשם של הילדים ועל היכולת לנהל את חייהם כהורים משותפים, יתרון זה נובע מכך שהמגשר בהליך הגירושין משמש כדמות ניטראלית עבור בני הזוג בתהליך ומסייע להם בדרכי גישור של הקשבה ומשא ומתן להגיע אל יעדם בהקשבה ובקצרה ככל הניתן. בעצם, יכולים הצדדים להתבטא בשיחות הגישור בחופשיות ועל ידי הנחיתו המקצועית של המגשר, להימנע ככל הניתן מהסלמה.
  • עליות הליך הגישור נמוכות בהרבה מעלויות ניהול הליך משפטי ולרוב מדובר על חיסכון של עשרות (ואף מאות) אלפי שקלים לבני הזוג, סכום שיישאר בידיהם להמשך חייהם ולאפשרות לבנות חיים מיטיבים ולנצל את המשאבים הללו לטובת העלויות הרבות הקיימות גם כך בפיצול הבית ובטיפול בילדים.

תעברו את זה ברוח טובה

ישנן מספר דרכים להתגרש, כאשר שתי הדרכים הבולטות הן או באמצעות עורכי דין וערכאות משפטיות ארוכות ויקרות או באמצעות גישור בעזרתו של מגשר גירושין. יתרונות רבים קיימים בדרך הגישור כאשר הבולטות שבהן הם חיסכון אדיר בזמן וכסף עבור הצדדים, תהליך יעיל וממוקד מטרה בו יכולים הצדדים להתבטא, באמצעות המגשר המשמש כדמות ניטראלית, דרך הקשבה ומשא ומתן, וכן מיצוי היכולת להגיע לכדי החלטות והסכמות הדדיות ולצמצם את המחלוקות ככל הניתן.

גישור לפני גירושין

מגשר גירושין
זקוקים לייעוץ משפטי?
השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

מאמרים נוספים

גישור ופתרון סכסוכים

לייעוץ ראשוני, פנו אל עו"ד ומגשר עידו טירם.
המשך קריאה

ליווי הליכי גירושין

לשאלות נוספות פנו אל עו"ד ומגשר עידו טירם.
המשך קריאה

ניהול משא ומתן

מוזמנים לפנות אל עו"ד ומגשר עידו טירם.
המשך קריאה

ייעוץ זוגי

יועץ זוגי "בן זוג טוב לא מבטיח שלא יהיו בעיות, הוא מבטיח להתמודד איתן ביחד",...
המשך קריאה

גישור משפחתי וגירושין

מגשר משפחתי הוא מגשר (ראו מאמר קצר על מיהו מגשר) שהתמחה ועוסק בתחום המשפחה. גישור...
המשך קריאה

מגשר מוסמך

מיהו מגשר מוסמך? ישנם לא מעט אנשים המבקשים לשמש כמגשרים בין אם אלו עורכי דין...
המשך קריאה

זקוקים לייעוץ משפטי?

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם